מעבדת סלולר

מעבדת סלולר היא חנות שמרכזת שורה ארוכה של שירותים עבור בעלי טלפונים ניידים ומכשירי טכנולוגיה מכל הסוגים. נציגי המעבדה עוברים הכשרה מיוחדת ולכן הם מוסמכים לבצע פעולות בסיסיות ומורכבות תחת קורת גג אחת:

  • תיקון מכשיר סלולרי והחלפת חלקים תקולים
  • פתיחת מכשיר לסים פרי
  • שירותי תוכנה והרחבת זיכרון
  • צריבת גרסה במכשירים סלולריים
  • תיקון מחשבים ניידים, קונסולות משחקים וטלפונים
  • שיווק מכשירים סלולריים, אביזרים וציוד נלווה

השירותים הניתנים במעבדה מיועדים לבעלי טלפונים ניידים או מכשירים אלקטרוניים שונים. דרך המעבדה ניתן לרכוש מכשירים חדשים, לממש את תקופת האחריות הניתנת על ידי היבואן או לברר על עלויות החלפת רכיבים וטיפול בבעיות. שירותי המעבדה מסופקים ברמה גבוהה של מקצועיות ותוך התאמה לדרישות הלקוח. בנוסף, במעבדות מקצועיות מתחייבים לעמידה בלוח זמנים כדי למנוע עיכובים ועוגמת נפש. וכן, במעבדה מקצועית בתחום הסלולר או במעבדה מקצועית שכוללת גם שירותי תיקון מחשבים ניתן לברר את עלות התיקון ולקבל ייעוץ טלפוני חינם וההתחייבות הכללית היא ל80% הצלחה בתיקונים. תמיד עדיף לברר ולא לזרוק את המכשיר כשיש כל בעיה, היום תמיד אפשר לתקן.

הבדלים בין מעבדות וחנויות סלולר

בשנים האחרונות יש תחרות גדולה בין מעבדות סלולר ברחבי הארץ. הסיבה לכך היא לא רק עלייה ברמת הדרישות מצד הלקוחות, אלא גם חידושים טכנולוגיים שמחייבים את נציגי המעבדה להישאר עם אצבע על הדופק. ההבדל העיקרי בין מעבדות וחנויות סלולר הוא ברמת המקצועיות של הנציגים. במעבדה איכותית יעשו הכל כדי לפתור את הבעיה, אך לעולם לא יסכנו את המידע השמור על גבי המכשיר. לעומת זאת, במעבדות ללא ניסיון מתאים עלולים להסב נזקים בלתי הפיכים למכשיר עצמו, לתוכנה או לנתונים.

הבדלים נוספים בין מעבדות סלולר קשורים להתמחות ביצרנים ודגמים ולמי שנותן את השירות. ראשית, לא בכל המעבדות יודעים לבצע גם תיקון והחלפת מסך וגם החלפת סוללה, תושבת סים ושקע טעינה. שנית, יש מעבדות שמתמחות במוצרי אפל בלבד לעומת מעבדות שבהן ניתן לקבל שירות למכשירים עם מערכת הפעלה אנדרואיד או ווינדוס. שלישית, כדאי ללקוח לבדוק מי נותן את השירות: טכנאי סלולר רגיל, מעבדת שירות פרטית או מעבדת שירות מורשית.

לסיכום, מעבדת סלולר אחראית על שירות לטלפונים ניידים, מחשבים ומכשירי אלקטרוניקה. דרך המעבדה ניתן לתאם שירות תיקונים והחלפת חלקים או טיפול בתקלות. שירותי המעבדה מסופקים ברמה גבוהה של מקצועיות ותוך התאמה לדרישות הלקוח. בנוסף, במעבדות מקצועיות מתחייבים לעמידה בלוח זמנים כדי למנוע עיכובים ועוגמת נפש.